Všechny nabídky v kategorii prodej domů a chat

Prodej rodinného domu Praha 5 Jinonice

Karlštějnská 17/35

historická usedlost na pozemku 422m3

13 400 000 Kč


Prodej rodinného domu Praha 5 Jinonice historická usedlost na pozemku 422m3

Rodinný dům, venkovská historická usedlost z konce 18.století na pozemku 422m2, ve vyhledávané lokalitě Prahy 5. Nachází se v těsné blízkosti původního Jinonického zámku, dnes rezidenčního bydlení Jinonický dvůr. Jednopatrová budova obdélníkovém půdorysu stojí samostatně, s delší stranou do ulice Karlštějnská. Na jižní straně do zahrady má dřevěný přístavek, kryjící vstup do domu a schodiště do patra.
Pozdější úpravy domu byly jen minimální. V katastru je dům veden jako nemovitá kulturní památka, při budoucí rekonstrukci bude tedy důležité postupovat citlivě a spolupracovat s památkáři.

Dispozičně je dům vhodný i pro menší dvougenerační bydlení. Přízemí - vstup ze zahrady, samostatné WC, kuchyně a 2 pokoje, koupelna s vanou.
První patro: kuchyně a dva pokoje, malá umývárna se dřezem, samostatné WC. Přístup do patra je možný schodištěm v boční dřevěné přístavbě, nebo malým dřevěným schodištěm uvnitř domu. Půda je prostorná a pochozí, přípojka na vodu a kanalizaci, vytápění elektrickým kotlem.
Z boku navazují původní zděné chlívky a dřevníky, součástí zahrady je také zděná podsklepená malá dílna. Zahrada se vzrostlými stromy je příjemná, směrovaná na jižní stranu. Západní strana pozemku je oplocena původní zdí. V sousedství domu se nachází původní venkovská náves s malým rybníčkem.

Tato nemovitost je vhodná nejenom k bydlení ale například jako menší galerie, sídlo firmy atd. V pěší dostupnosti je metro Nové Butovice s nákupním centrem Galerie Butovice. Stanice autobusu 100m od domu. Jinonice jsou velmi vyhledávaná lokalita s veškerou občanskou vybaveností.

Okolí také nabízí širokou nabídku pro sportovní vyžití - přírodní park Vidoule, Prokopské a Dalejské údolí. Klidné bydlení poblíž přírody a zároveň pár minut od centra Prahy. Prohlídky možné kdykoliv i o víkendu.

PENB = G

Máte zájem?

Kontaktuje našeho makléře

Telefon

+420604656566

Email

ilona@gesa.cz

Prosím vyplňte své jméno
Prosím vyplňte svůj email
Prosím vyplňte své telefonní číslo
Prosím vyplňte vaši zprávu

Veškerá data našich klientů jsou přísně důverná a bez Vašeho souhlasu je neposkytujeme třetím osobám.